STOKSUZ E TİCARET NEDİR?(ÜCRETSİZ DENEYEBİLİRSİNİZ)

Drop Shipping Nedir?

 Dilimizde stoksuz e ticaret anlamına gelen Drop Shipping,daha çok ticarete yeni başlayan girişimciler tarafından tercih edilen bir e ticaret yöntemidir.Drop Shipping bir başkasına ait olan ürünleri stok yapmadan kendi kârınızı koyarak satış yapmanız olarak açıklayabiliriz.Bu yöntem ticaretle uğraşanların yüzyıllarca yaptıkları bir iştir zaten.Ülkemizde bu sistemden haberdar olanların sayısı çok fazla değildir. Dropp shipYurtdışında daha çok kullanılan bir yöntemdir.İnternette satış yapan insanlar,dropshipping firmalarıyla anlaşarak, kendi adlarına aldıkları domain üzerine kurulan bir e ticaret sitesi aracılıgı ile veya yurt dışı siteler üzerinde en çok ebay‘da ürünleri satarak,bu ürünlerden kazanç sağlamaktadırlar ürünün müşteriye teslim edilmesini beklemek olacaktır.
STOKSUZ  ETİCARET SİTESİ AÇMAK İSTEYENLER İÇİN:Herşeyi ile hazır bir  alışveriş sitesi alarak ürün stoklama yapmadan  alışveriş sitesindeki ürünlerin satışına aracılık ederek komisyon kazananabilirsiniz  Stoksuz e ticaret Herşeyi ile hazır eticaret sitesi  veren firmalardan alınan alışveriş siteleri, firmanın stokladığı veya tedarik aldığı ürünleri içerir. Ürünün toptan fiyatlarını  firma belirler. Stok içeriği, ürün portföyünü firma düzenler ,  Site sahibi ise fiyat ve kampanyaları düzenlersiniz  Sitenizden Sipariş edilen ürünler alışveriş sitesinin sahibinin yerine firma tarafından faturalandırılır ve müşteriye gönderilir. Firma alışveriş sitesi sahibine ürün fiyatlarının üzerine üzerine belirlediğiniz karları öder. Haketmiş oldugunuz ödemelerden belirli bir oranda stopaj kesilip devlete ödenir.SİZDE ÜCRETSİZ OLARAK E TİCARET SİTESİ AÇABİLİRSİNİZ

Sipariş takibi, ödeme alma, müşteri destek işlemleri iki yöntemle gerçekleşebilir;1. Sitede yapılan satışlardan gelen Ödemeleri size stoksuz e ticaret sitesi almış oldugunuz firma  alır. Site sahibi siparişleri takip etmek fatura kesmek kargo işini takip etmek zorunda degildir Site almak isteyen kişilerin yapması gereken sadece  bir domain alarak sisteme üye olmak ve firma ile iletişime geçmek
2. Alışveriş sitesi sahibinin sipariş takip etme, ödeme alma, müşteriye destek verme sorumlulukları yoktur. Bu yöntemde site sahibinin sorumlulukları tıpkı affiliate’deki gibidir. Alışveriş sitesindeki sanal POS, havale için banka hesabı ve müşteri destek hattı firmaya aittir. Firma siparişleri doğrudan görür ve takip eder. Müşteriler destek almak için firmanın destek hattı ile iletişim kurarlar.
Alışveriş sitesi sahibi vergi yükümlüsü değildir. Muhasebe kaydı tutmak zorunda değildir. Alışveriş sitesi için firmaya yıllık belirli bir ücret öder. Belirlenen sürede ödeme yapmazsa sözleşme fesholur, alışveriş sitesi firma tarafından kapatılır. Alışveriş sitesi sahibinin mali zarar riski yoktur. Alışveriş sitesinin site dışı arama motoru optimizasyonu ve reklamlarının yapılması site sahibine aittir.
Şirketsiz ve stoksuz e-ticaret sitesi açabilirsiniz.
Şirket sizin yerinize ürünleri müşteriye gönderir
müşteri sorularını 0850 li hattından cevaplar
kargolamayı ve fatura işlemlerini halleder
sizin yerinize stopaj vergisi öder ve size kazancınızı gönderir.

Herkes İçin E-ticaret Ne Demek?

E-TİCARETİN SINIRLARININ KALDIRILMASI, HERKESİN ONLİNE DÜKKANI OLMASI DEMEK.